Jauniausio Lietuvoje miesto muziejus

Visagino muziejus įregistruotas 2021 m. rugpjūčio 26 d.  Yra skirtos patalpos Visagino miesto centre. Įstaigos kūrimas pradėtas nuo nulio. Savivaldybė skyrė muziejui virš 300 kv. m. ekspozicinio ploto.

Šiuo metu būtina ruoštis naujam muziejaus evoliucijos šuoliui – labai gerai apgalvoti būsimą muziejaus kelią.

Muziejui keliamas uždavinys, kad jis apimtų ne tik Visagino miesto istoriją, bet ir  atominės energetikos istoriją Lietuvoje, susijusią su Ignalinos atominės elektrinės statyba ir dabartimi.

Bendradarbiaujant su Lietuvos energetikais, Visagino miesto gyventojais bei statytojais, numatoma surinkti kolekciją ir papasakoti išskirtinę jauniausio Lietuvos miesto istoriją.  Visaginas ruošiasi 2025 m. švęsti savo 50-metį.

Ignalinos atominė elektrinė visada asocijuojasi su Astravo atomine elektrine, kuri yra taip arti Vilniaus. Kuriama ekspozicijos aliuzija į tai labai svarbi.

Muziejaus vystymo galimybės yra labai plačios. Mums visiems reikia atsakyti į labai svarbų klausimą, kuo Visaginas yra aktualus visai Lietuvai, ką turi pasakoti Visagino muziejaus ekspozicija, koks turi būti Visagino muziejus.

Panaudojant istorines, kultūrines, mokslines, muziejines, menines ir filosofines žinias, atskleidžiant vietinį identitetą, skatinant socialinį dialogą, istorinę atmintį jungiant su ateities perspektyvomis, reikia sukurti modernų, šiuolaikišką, interaktyvų muziejų. Muziejus turi tapti malonaus laiko praleidimo, susitikimų ir bendruomeniškų renginių vieta.

Visagino muziejus skirtas visų pirma daugiakultūrinei miesto gyventojų auditorijai, kuri yra kultūriškai labai aktyvi. Čia gyvena virš 40-ies tautybių gyventojai. Tai kultūrinis reiškinys, kurį muziejus pristatys Lietuvos ir užsienio turistui kaip išskirtinį fenomeną, kaip atominės energetikos industrializacijos istoriją. Muziejus turėtų siųsti žinutę pasauliui ir apie mūsų požiūrį į Astravo elektrinę.

Visagino muziejus – institucija, kurios tikslas – kalbėti apie atominį saugumą, prisidėti prie atominės energetikos istorijos suvokimo. Lietuva turėjo ir turi atominę elektrinę ir tai reikšminga šalies patirtis, išskirtinė ir įdomi istorija.

Mes kuriame žmogaus santykį su atomine elektrine plėsdami suvokimą apie atominį saugumą

Paskutinį kartą atnaujinta 2024 kovo 17